Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 14.03.2010 19:24:20 

Naruto

Zbraně a vybavení
                                                                                                             Zbraně

Kunai je běžná zbraň, kterou má každý ninja či student akademie.Je jednoduše ovladatelný a ideální i na ostatní aktivity jako přeřezávání či vyřezávání. Má kroužek na konci rukojeti čímž je ideální pro házení i boj zblízka. Existuje několik velikostí.

Dokonce existuje verze s dvěmi čepelemi bez kroužku,která v házení je asi stejně efektivní, ale pro boj zblízka je oněco lepší.

 

 
Shuriken  je stejně jako kunai základní výbavou jak pokročilejších shinobi i úplných rookies. Narozdíl od kunaie je velmi snadno vržitelný, a jelikož nemá rukojeť nemůže se stát, že by se nezabodnul. Díky díře uprostřed je jeho hození ještě jednodužší čímž se stáva ideaálním pro boj z dálky. Jediná nevýhoda je, že se nedá uplatnit v boji tváří v tvář, ale je malý a lehký takže se určitě vyplatí ho nosit, to se však nedá říct o fuuma shurikenu.

Fuuma shuriken je velký skládací shuriken a jeho velkou nevýhodou je jeho velikost, tudíž velká neobratnost. Proto tento shuriken nazývaný ,,větrný" nosí jen pokročilejší shinobi, ale když zasáhne cíl, zabíjí.Makibishi je velmi nápomocná zbraň při útěku nebo ústupu.Používá se tím způsobem,že se mnoho těchto makibishi vhodí na zem a pronásledovatelé/nepřátelé pak mají obtížný pruchod tímto prostorem,což zvyšuje šanci ninjů.,kteří utíkají před nepřátely.Makibishi je velmi ostrá.Dokáže probodnout chodidlo jako kdyby to bylo máslo a to i přes nejodolnější boty.

 

Výbušný lístek je vlastně pergamen na kterém je zápis k aktivaci vybouchnutí.Ninja může lístek přilept k jakémukoliv objektu,kterým může být třeba zbraň kunai.Lístků může být použito i více,což pak způsobuje obrovskou explozi způsobující velké zranění i na velkou vzdálenost.

Výbušný váček je zbraň podobná výbušnému lístku, tyhle malý váčky mohou být připevněny na objekt a vybouchnout po několika málo vteřinách.

Pokud ninja spolkne tuhle pilulku HyourouGan, dovolí mu to bojovat několik dní bez jakéhokoliv odpočinku. Pilulky jsou plné proteinů a specialního povzbuzujícího okamžitého přírůstku chakry.HyourouGan se nesmí používat velmi často.


Výbušný kouřový granát

Pokud ninja vytáhnete pojistku z tohoto granátu , výsledkem je exploze a halvně kouř,díky kterému se pak nepřátelský ninja méně orientuje a tak má ninja možnost překvapivého útoku.

Žhavý uhlík ukrytý v puse

Ninjové jdoucí do bitvy mívají často v ústech ukrytý žhaví uhlík.Aby jej ninja aktivoval musí ho zkousnout.Aktivovaný uhlík pak může vyplivnout přes něco hořlavého,čímž se uhlík zapálí a protivníkovy pak takový to rozpálený uhlík způsobuje velká zranění.S
enbon (Jehlice) jsou původně lékařský nástroj a tudíž byly používány lékařskými ninji.postupem času se Senbony začaly používat jako zbraň u ninjů a lovců ninjů.Hroty senbonů se lechce zabodávají do těla a to způsobuje smrt,umrtvení končetiny někdy i bezvědomí.

Katany: Katana je typ meče používaný jako standardní zbraň pro ANBU členy. Jsou také používány samurajskými tělesnými strážemi Gatou.


Deštník: Deštníky jsou používány ninji z Mlžné vesnice. Když se deštník roztočí a vyhodí do vzduchu, vyprskne na nepřítele 1000 jehel.
 
 
Flétna: Flétny jsou základní hudební nástroje, ale se zvláštními účely. Základní flétnu používala Tayuya ze Zvučné. Když se spojí s chakrou, tak může vytvořit Genjutsu. Tayuya také používá tuto flétnu, aby řídila své svolané pomocníky.

Kubikiri je zbraň Momochi Zabuzi. Kubikiri je stejně velká jako zabuza a navíc zvláštně tvarovaná. Její velký jílec jde navíc oddělit pro lepší přepravu. Je známá jako popravčí meč krvavé mlžné a zřejmě se proslavila masakry nebo patřila významnému ninjovi, který měl na starosti popravy. Kubikiri také patří mezi zbraně 7 šermířů z mlžné a je předávána z generace na generaci. Po smrti Zabuzi ji z jeho hrobu ukradl Suigetsu a použil ji v několika bitvách. Po boji se Sršněm byla vážne poškozena a nakonec se ztratila na bojišti.Jiný název pro tuto zbraň je Zanbatou


Samehada: Toto jméno znamená "kůže žraloka". Tento velký meč používá jako zbraň Hoshigaki Kisame z Akatsuki. Je zabalený v obvazech, pod nimiž jsou připevněné "šupiny", které jsou zformované do tvaru meče.Gaiovi nunchaky

Gai používá železné nunchaky, se kterýmy umí perfektně zacházet. Používá je většinou když jeho normální útoky nepůsobí. Mohli jsme je vidět v souboji Tým Gai vs. Kisame.Nebo je také používa když je jeho nepřitel velmi silný.

nunchaku

Asumovi boxery

Asuma používá své boxery jako hlavní zbraň. Dodává do nich větrnou chakru, takže mají obrovskou průraznost.

boxery

Hidanova Kosa

Obrovská Hidanova kosa je smrtelně nebezpečnou zbraní. Dotyk krve soupeře s jakoukoliv z třech čepelí vyústí do tajemného rituálu, který spojí Hidanův život se soupeřovým. Čepele jsou tři, aby zaručovaly co největší pravděpodobnost zásahu. Ovládá ji lanem omotaným okolo zápěstí, což mu umožňuje použít kosu i na velkou vzdálenost. 

Ikazuchiho tesáky

Jsou to dva meče na jejichž konci je na jedné straně hrot ve tvaru tesáku. Tuto zbraň používá Raiga. Zbraň se používá jako obyčejný meč, ale také může přitáhnout blesky a použít jejich silu k útoku. Navíc Raiga skrz ně posílá na nepřítele chakru ve formě blesků. Raiga stejně jako Kisame nosí tyto meče zabalené do obvazu a pří boji blesk obvazy roztrhá.

 

 

Kusanagi - Orochimaru

je bájný meč z japonské mytologie. V Narutu ho používá Orochimaru. Orochimaru meč vytáhne ústy ze svého břicha. Kusanagi je velmi silný meč, který dokáže poškodit i podiamantované zbraně a navíc je Orochimaru schopný ovládat ho na dálku. Tímto mečem Orochimaru zabil Saturobiho
a čtvrtého kazekageho. Jediný,kdo meči dokáže odolat je naruto když se promění do Kyuubiho, nebo Itachiho meč Totsuka no Tsurugi.

http://i21.photobucket.com/albums/b281/FaithLeader/180px-Kusanagi_Sword_Long_Sword_of_.jpg
Běloskvoucí chakrové ostří

Je to legendární zbraň Hatake Sakuma. Podle této zbraně také Sakumo dostal svoji přezdívku Bílý tesák z Listové. Chakrové ostří nosil Sakumo i Kakashi na zádech v tlustém pouzdře. Chakrové ostří nebyl meč, ale dýka, které ostří zářilo bíle. Ostří se zřejmě zesilovalo ninjovou chakrou, protože Kakashi ostří zlomil o vestu ninji z Kamenné. Ostří se zlomilo pravděpodobně kvůli malé zásobě Kakashiho chakry. Co se s Chakrovým ostří stalo po tom není známo.
 

Hřebíky
jako zbraň je používá Gosunkugi při kombinaci se zemní technikou. Gosunkugi je zatím jediný ninja, který je používal. Hřebíky fungují na podobném principu jako jehlice akorát se neháží, ale ve velké počtu je ninja vystřeluje ze země.


Kusanagi

Sasuke meč nemá záštitu(tsuba) a rukojeť je přímo spojená z pochvou. Sasukeho meč Kusanagi má navíc schopnost absorbovat Sasukeho světelný element(raiton) . Díky světelnému elementu je meč extrémně ostrý a navíc pokud někoho zraní a meč zůstane v těle,tak paralizuje nepřitele.


Kusari Fuubou

(Řetěz ve větru) Tenten přivolá ze svitku. Je to malá tyč, ze které se po stranách vysune řetěz se závažím. Tenten tyč rychle roztočí, a pak ji hodí na nepřítele. Díky rychlé rotaci a závažím na konci má tyč slušnou ničivou sílu 


Trojdílná tyč (san jie gun) je klasická zbraň čínských mistrů Wu-Shu a Shaolinu. V Narutovi ji používá Tenten. Používá ji jako obyčejnou tyč, ale dokáže ji velmi rychle rozložit, a tím získá dva odlišné styly boje v jedné zbrani. Tenten často mění rozložení tyče přimo v boji, což způsobuje nepřátelům pomalé přizpůsobení na její styl boje.

 

 

Kotetsuovi velké kunaje

Kotetsu (až v Shippuudenu) používá dvě velké kunaie. Není na nich skoro nic zvláštního.Probodl snimi Hidana.

velké kunaje

Kotetsuava mušlová palice (no, je to Shell Mace, přeložte si to jak chcete)

Kromě kunají má Kotetsu i obrovskou palici, kterou si může vyvolat.

palice


Gamabuntovi dýky

Gamabunta (žabí boss) používá dvě obrovské dýky. Díky své váze jsou to velmi silné zbraně.

dýky

Drápy Démoních bratrů

Gouzu a Meizu používají železné drápy. Dokáží se spojit řetězem a protivníka tak svázat. Drápy jsou také otrávené. Bojují tak, že jeden druhého vyhodí do vzduchu, ten kolem protivníka rozprostře řetěz. Pak ho mouhou řetězem rozdrtit.

drápy

Kunai čtvrého Hokage

Yondaime hokage používal dýku, díky které se mohl teleportovat na místo, kam byla vržena. Mohl jí vrhnout kdokoliv jiný na několik mil daleko od Yondaimeho, ale on se tam dostane.

kunai

Dosův zesilovač zvuku

Dosu nosí na své pravé ruce zesilovač zvuku. Zvuk který vydá může pomocí chakry ovládat a způsobit protivníkovi závratě.Dokáže zesílit i ten nejtižší zvuk.To protrhne ušní bubínek a ochromí středni ucho , které koordinuje pohyby.Dosu do paže jen zvrnkne prstem.Je teměř nemožné se tomu zvuku uhnout.

zesilovač

Rolničky

Rolničky se připevňují na jehly(senbon). Jsou dva způsoby, jak s nimi bojovat. Buď se jehly s rolničkami hodí na soupeře společně s tichými jehlami bez rolniček a protivník se soutředí jen na ty, které vydávají zvuk. Druhý způsob používá Kin, rolničky má zavěšené na (asi) vlasce, může tak s nimi chrastit na dálku a zvuk ovládat pomocí chakry, protivníkovi tak může způsobi halucinace(genjutsu).

rolničkyrolničky

Shizunin vystřelovač jehel

Shizune má na svém předloktí vystřelovač jehel. Může z něj vystřelit rychle pět otrávených jehel najednou.

vystřelovač

Temařin vějíř

Temari používá jako svou hlavní zbraň obrovský vějíř. Dokáže s ním způsobit hurikán a také ho používá při vyvolávání.

vějíř

Zakuovi vzdušné otvory

Zaku má na svých rukách uprostřed dlaně vzdušný otvor. Dokáže z něj dostat docela slušný proud vzduchu.

otvory

Enmova Kongou-Nyo forma

Opičí stařešina Enmo, osobní summon Sarutobiho (Třetí hokage) se dokáže přeměnit na válcovité koí. Je extrémě tvrdé, myslím že dokázalo vzdorovat i Orochimarové Kusanagi.

kongou-nyo

Hishou Souken = Vznášející Se Krátké Meče. Tyto dva meče byly vytvořeny ve vesnici Takumi. Tyto meče fungují na stejnem principu jako vějíř Temari. Meče dokážou ovládat vítr a přimícháním chakry ve větru vytvořit čepele. Tyto meče ale navíc větrné techniky zesilují a navíc stačí použít jen malé množství chakry.  

Mugen Kougai (Nekonečné Brnění) bylo vytvořeno ve vesnici Takumi. Brnění má na předu hlavu tygra. Toto brnění je nebezpečné tím, že v boji nepříteli vysává chakru, a ten je za chvíli úplně bez ní. Brnění může taky ztlumit fyzické útoky na tělo, i když u silnějších útoků ne úplně. 

Ryuugan Garian Tou = Císařský Meč Garian. Tento meč byl vyroben ve vesnici Takumi. Tento meč má tři čepele, které se mohou pohybovat do velké vzdálenosti a pomocí Chakry měnit svůj směr. Navíc reaguje na chakru a po přidání většího množství se čepele promění na dračí hlavy, které útočí nebo chrání ninju, který meč ovládá. Tato zbraň dovoluje i méně zkušenému ninjovi bojovat se silnějšími i zkušenějšími protivníky.

 

Snowboard používá ninja ze sněžné. Nosí ho složený na zádech. Při boji ho rozloží a pomocí chakry s ním po sněhu útočí na nepřítele velkou rychlostí.

 

Chakra Brnění

Toto brnění používali ninjové ze Sněžné v prvním naruto filmu. Brnění dokáže zesílit útoky, dále zvětšuje Chakru a dokonce na brnění nepůsobí ninjutsu ani genjutsu. Další výhodou je, že ruší čakru nepřítele a dokonce ji může poslat zpět na něj. Některá mají speciální úpravu tak, že mohou létat. Brnění dokáže zastavit i přímé útoky (meč,kunai,shuriken). Zastaví dokonce jutsu velmi vysokého stupně, ale většinou pak brnění přestane fungovat. Ninjové se však už na výhodách tohoto brnění stali závislými, a proto bez něj by nebyli ani zdaleka na takové úrovni, a když se rozbije, tak proti ninjům nejsou moc silní.


 

Meč Raijin
Toto je legendární zbraň, která bývala používána legendárnimi Hokage (druhým). Vypadá jako rukojeť standardního meče, ale ostří zbraně je vyrobeno z čisté elektřiny a je schopné proplout jakýmkoli povrchem, dokonce i přes chakru. Kdysi byl ukraden, ale Sasuke a Naruto jej zničili.


Drát: Dráty jsou jednoduchý tenký kov často přivázaný k kunai nebo shurikenu. Když se hodí ve skupinkách, tak přivážou nepřátele ke stromu nebo skále.Také na nich mohou být Výbušné Lístky.

Srp na řetězu: Srp na řetězu je jakoby dráp. Okraje řetězu jsou naostřené, což z toho dělá více smrtelný nástroj.Kostěná dýka:
Tato zbraň je vytvořena s kostí Kimimara díky jeho Kekkei genkai. Kimimaro si jí vytáhne z ramene. Tato zbraň je velmi ostrá a díky extrémně zesílené kosti dokáže rozseknout i kov(např. shuriken). Kimimaro tuto zbraň používá ve svých tancích.


Kostěný bič:

Tato zbraň je vytvořena s kostí Kimimara díky jeho Kekkei genkai. Kimimaro si vytáhne páteř a tu pak používá jako bič s ostrými vyčnělky, které protivníka při obmotání zraní nebo i rozřezají. Tuto zbraň vytvoří při druhém stupni prokleté pečetě.

Kostěný Vrták:
Tato zbraň je vytvořena s kostí Kimimara díky jeho Kekkei genkai. Kimimaro vytvoří vrták s kostí na ruce. Vrták je ostrý a díky rychlé rotaci je úder velmi účinný. Tuto zbraň vytvoří při druhém stupni prokleté pečetě.

Jiné vybavení:
Boční pouzdro:
Toto pouzdro je připnuto k noze a slouží k rychlému použití. V pouzdru je většinou menší zásoba shurikenů a kunai na boj. Pouzdro má dvě oddělené části a před připnutím se noha omotává obvazem.

Chakra vlákna:
Používají je loutkáři k pohybu svých loutek. Chakra vlákna vycházejí z jejich prstů a jsou připojena k loutkám, kterými pak pohybují. Vlákna jde také připojit k živým bytostem a buď je spomalí nebo jim mohou pomáhat v pohybu.Fuuma chakra vlákna: jsou vlákna vytvořená z chakry, které se používají na speciální techniky. Chakrová vlákna používá klan Fuuma, kde se specializují na jejich využití. Tato vlákna nejde totiž přeřezat ani přetrhnout, tato vlákna navíc propojují orgány, tudíž může být manipulace s nimi velice smrtelná. Tato vlákna jde přeseknout jen zbraní, která je omotána specialním jutsu klanu Fuuma.

 
Jedy a drogy: jsou v Narutovi velmi často používanou zbraní. Jedy přímo v boji používají třeba ninjové loutkáři, v jejichž loutkách je velké množství ruzných druhů jedovatých zbraní. Jedy také používají lékařští ninjové. Nejznámějšími odborníky na jedy a protijedy jsou v Narutu Tsunade, Sakura a Chiyo. Velmi často se v Narutovi také vyskytují drogy, které se dávají do jídla a mají různé účinky. Některé způsobují např.smích, ale na vyšší úrovni mohou zablokovat ninjovy schopnosti. Jedy a drogy jsou buď v kapalné nebo plynné formě.

Anbu Masky:
Je to poznávací znak jednotek ANBU ve všech vesnicích. Tyto masky slouží hlavně k utajení identity ANBU. Masky ANBU v listové vyobrazují podobu různých zvířat. U ostatních vesnic je to neurčité. Haku například nosil masku, která neměla žádnou podobu. Většina masek bývá také pomalována.

 
Ochraná čelenka:
Je to důkaz, že vás uznali jako schopného ninju. Tato čelenka se dostává po odmaturování. Její význam je ochraňovat část hlavy. Jejím nejdůležitějším prvkem je však to, že podle znaku na ní se dá poznat kdo patří, ke které vesnici. Ochranná čelenka má totiž vyrytý znak své vesnice na kovové části. Nejpoužívanější způsob je nosit ji na čele, ale ninjové je nosí i na jiných místech. Akatsuki mají na své čelence znak přeškrtnutý jako symbol vzdoru a opovržení svých vesnic, které opustili. Pozn. Kishimoto Masashi chtěl původně, aby Naruto nosil brýle jako v prvních dílech, ale na kreslení to bylo složité a proto vymyslel ochranou čelenku, kterou pak dosadil jako poznávací znak ninjů.

 
Přivolávaci svitek: je smlouva mezi ninjou a druhem zvířat, se kterými svitek souvisí. Svitky se většinou předávají z generace na generaci nebo z učitele na žáka. Do svitku se napíše jméno vlastní krví a otisknou se prsty ruky, která provede přivolání. Schopnost přivolání se zruší, pokud se svitek zničí a také již přivolané zvíře zmizí. Na svitku jsou vyobrazeny vždy podoby zvířat, které svitek přivolá.
 
Skalpel:
používají Lékařští ninjové. Jejich využití je hlavně při operacích nebo pokusech, ale Lékařští ninjové je používají i v boji. Skalpel je extrémně ostrý a musí se velmi dobře ošetřovat. Po použití by se měl okamžitě očistit a ošetřit jinak ztratí svoji ostrost.

 
Svitek pečetí:
obsahuje techniky, které jsou tajemstvím Listové vesnice. Techniky jsou na úrovni Jounina, a proto jej Hokage zakázal využívat. Kdyby se dostal do rukou nepřátelům, ti by se mohli naučit tajné techniky Listové a taky se proti nim bránit. Naruto byl podveden Mizukim a svitek ukradl, ale nakonec ho zachránil. Zatím známe jen jednu techniku ze svitku, a to je Kage bunshin no jutsu. Iruka taky řekl, že jsou v něm zapečetěny zakázané techniky.


 
Výbušný jíl:

Tuto zbraň používá Deidara. Deidara smíchá svoji chakru s obyčejným jílem, a tím získá speciální jíl. Tento jíl pak zformuje do podoby zvířat, které může ovládat i na dálku. Deidara svůj jíl také používá k cestování. Vytvoří si ptáka, na kterém pak létá a útočí z dálky. Sílu rozdělujeme do čtyř částí:

* C1 - Výbuchy této urovně nejsou extrémně ničivé a slouží většinou k otestování síly protivníka.
* C2 - Výbuchy teto úrovně jsou dost ničivé a vyhnout se jim dokážou jen velmi zkušení ninjové. Deidarova vytvořená zvířata jsou také mnohem rychlejší.
* C3 - Výbuchy této úrovně jsou extrémně ničivé. Deidara jíl typu C3 většinou vytváří dopředu.
* C4 Garuda - Deidara sní svůj jíl, a pak ho vyzvrací a vytvoří tím svoji obrovskou sochu. Garuda nevybuchne, ale rozptýlí se do vzduchu ve formě mikrobomb. Všechno, co dýchá, je nasaje a mikrobomby jejich tělo rozloží na prach.
* Sebedestrukce - Deidara má na srdci ještě další ústa, které jsou zašitá. Deidara je rozváže a dá jim svůj jíl. Jíl se rozprostře do celého těla a Deidara vybuchne. Síla výbuchu je 10km.Vesta:slouží také ninjům jako část vybavení. Každá vesnice má jiný typ vesty, ale většinou jsou na stejném principu, jen s menšími rozdíly. Vesta muže sloužit částečně jako brnění, pokud je vyztužená. Vesta má na hrudníku také kapsy, ve kterých ninjové mohou přenášet užitečné věci (svitky, menší léky atd.), které v boji rychle potřebují. Jenom u ANBU se vesty liší. Nemají žádné krytí ramen ani kapsy na hrudi a jsou velmi jednoduché.


Voda Hrdinů
Je to svatá voda, která se získává ze vzácné kůry jednoho stromu každých sto let. Člověku, který ji vypije, se zvětší jeho Chakra desetkrát na krátkou dobu. Ve Vodopádové vesnici, která nemá Kageho, hrdinové pijí tuto vodu a bojují během válek. Ve válkách, díky tomu byla Skrytá Vodopádová mnohokrát zachráněna. Nicméně, Voda Hrdinů je dvojsečná zbraň. Za zvýšení své Chakry zaplatíš nakonec svým životem. Hodně ninjů zemřelo, ale ne v boji, ale kvůli této vodě.Proto byla tato voda ukryta a poviností vůdce je chránit ji.
 
Zadní pouzdro:
Toto vybavení se nosí na zadku a používá ho většina ninjů. Je mnohem větší než boční pouzdro a ninjové v něm nosí většinu vybavení. Pouzdro je většinou rozděleno na sekce. V každé sekci je pak jiný typ vybavení. Každý ninja v tomto vybavení nosí jíné věci, podle typu boje a schopností. Hlavní vybavení, které vždy obsahuje jsou kunaie, shurikeny a svitky(protijedy, zbraňové atd.)


Zbraňový svitek:

Svitky slouží k snadné přepravě buď velkých zbraní nebo velkému počtu malých zbraní. Zbraně se vyvolají díky znaku ve svitku.Aktivuje se malým množstvím chakry nebo ninjovou krví. Svitky mají rúzné velikosti, které závisí na množství zbraní v něm uložených.Loutky:

Karasu (Vrána) je první loutka, kterou Kankurou používal. Podobá se člověku a často je přestrojena za Kankura. Tato technika přestrojení je podobná Kawarimi no Jutsu (Náhrada), umožňuje Kankurovi libovolně vyměňovat místo s jeho loutkou. Kankurou se obvykle skrývá v obvazech, ve kterých je normálně zabalena jeho loutka, a tak jednoduše překvapí svého protivníka. Karasu má tři páry končetin, v každé části svého těla má ukryté různé zbraně, je to tedy útočná loutka. Také různé části těla Karasu mohou být řízena samostatně. Dále má několik zvláštních zbraní, které mají čepele namočené v jedu. Kdykoli se tato loutka pohybuje, vydává velice hlasitý klapavý zvuk.

 

Kuroari (Černý mravenec) je Kankurova druhá loutka. Kuroari není jako Karasu útočná loutka, ale Kankurou ji používá jako past, do které chytá své protivníky. Pomocí Karasu svoje protivníky nasměruje tak, aby je Kuroari polapila. Po té může zabít své protivníky použitím Kurohigi Kiki Ippatsu (Tajná černá technika: Jeden výstřel stroje) nebo Kurohigi Kiki Nihatsu (Tajná černá technika: Dva výstřely stroje).

 

Sanshouuo (Salamandr) je Kankurova třetí loutka, ale zatím ji použil v boji jen proti Sasorimu. Získá ji krátce po konci části I. V této době už Kankurou nenosí svoje loutky s sebou, ale vyvolává je ze svitků. Sasori však zničí tuto loutku, víme jen že je to obraná loutka.

 


TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek